Annonce (læs mere efter annoncen)
Isabella Buddy

Adria Sonic på Ferie for Alle 2011

af Ann Karina
Adria Sonic på Ferie for Alle 2011

Autocamp Danmark kunne, som de eneste i Danmark, på Ferie for Alle 2011 præsentere en Danmarkspræmiere fra Adria´

Adria Sonic er Adrias seneste bud på en luksus autocamper. Adria Sonic er da også kendetegnet ved et flot unikt ydre med både glasfiber tag og sider, samt et flot luksuriøst indre i høj kvalitet.

Adria Sonic også lidt speciel på andre områder. Sonic er nemlig en helintegreret og vinteroptimeret autocamper med en køreklar vægt på omkring de 3100 kg.

Adria Sonic kommer i tre forskellige indretninger – med to enkeltsenge, en tværvendt eller en fritstående dobbeltseng. Ud over den almindelige faste seng, indeholder Adria Sonic ligeledes en ekstra seng godt gemt af vejen – nemlig oppe under loftet.

Annonce (læs mere efter annoncen)

Adria Sonic er bygget på Fiat’s lave chassis hvilket giver gode køreegenskaber. Den fås i 3 motorvarianter med 100, 130 eller 157 hk og masser af trækkraft.

Kig med her, hvor Johannes Dahl fra Autocamp Danmark, fortæller os noget mere om autocamperen

Adria Sonic på Ferie for Alle 2011Klik i billedet for at afspille videoen

Links:
Relevante Link(s) : AutoCamp Danmark

 

 

Annonce (læs mere efter annoncen)

 

Isabella Buddy markisetelt

Lav et lukket opholdsrum under din markise

Isabellas nye markisefortelt, Buddy en nem og fleksibel løsning, når du har behov for at skabe læ under markisen på din autocamper eller campingvogn.

Læs mere her >>>


Prøv også at læse disse indlæg