Annonce (læs mere efter annoncen)
Isabella Buddy

Carado campingvogne i Roskilde

af Bjarne Søby
presse_carado_20101004

De første vogne af PJ Caravans nye campingvogns mærke er ankommet.Carado campingvogne og autocampere er produceret af Hymer koncernen, som et godt og prisbilligt campingvognsmærke. Begge serier giver masser af basis camping i et moderne design og samlet med tysk grundighed.

De første campingvogne kan nu ses hos PJ Caravan i Roskilde. Det er model C 363 med fransk seng og baderum forrest i vognen og 2 køjer bagerst. En indretning der er foretrukken af mange familier med flere børn, da den giver mulighed for både børneleg og forældrehygge.

Den anden vogn der er ankommet er model 205 også med fransk seng og bad forrest i vognen og med en god siddegruppe med masser af plads bagerst.

Priserne er kr. 131.400 for model C 363 og kr. 122.800,- for model C 205, så der er plads i budgettet til både en ny campingvogn og masser af ferie- og fritidsoplevelser. Kig forbi PJ Caravan, Københavnsvej 277 i Roskilde. PJ Caravan har åbent alle dage fra kl. 10.00 til kl. 17.30 og i weekenden, lørdag fra kl. 10.00 til kl. 15.00 og søn- og helligdage fra kl. 11.00 til kl. 16.00.

Annonce (læs mere efter annoncen)

Pressemeddelelse.

Links:
Relevante Link(s) : PJ Caravan

 

 

 

 

 

Annonce (læs mere efter annoncen)

 

Isabella Buddy markisetelt

Lav et lukket opholdsrum under din markise

Isabellas nye markisefortelt, Buddy en nem og fleksibel løsning, når du har behov for at skabe læ under markisen på din autocamper eller campingvogn.

Læs mere her >>>


Prøv også at læse disse indlæg